Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medyada Neden Yer Almanız Gerekli?

Bu soruya cevabımız: Sosyal Medya hedef kitleye direkt olarak ulaşabileceğiniz, kolay ve düşük maliyetli platform olarak ön plana çıkmaktadır. Sizi sosyal medyada ne kadar çok ilgilenilirse, marka gücünüz o kadar sağlam hale gelecektir. Sosyal medyada tecrübeli bir şekilde aktif ve sizin var olduğunuz sürece insanlar sizi daha çok konuşurlar. Dolayısıyla sosyal medyadaki etkenliğiniz marka gücünüzü arttırarak, itibarınızı da bir o kadar güçlendirecektir.

İçerik Yönetimi

Sosyal medyanın olmazsa olmazlarından biri de sürekli faal (etkin) olunmasıdır. Sürekli faal olan bir alanı devamlı beslemek(canlandırmak) gerekmektedir. Markanızın değerlerine ve vaatlerine uygun bir sosyal medya içerik planı kullanıcıların markayı daha iyi anlaması ve onu içselleştirmek anlamına gelir. Yapılan içerik planları sosyal medyada markanızın temsili olacaktır ve sizi doğrudan temsil edecektir. Bunun için kullanılan dil, bahsedilen konular ve imla kuralları marka imajınızı doğrudan etkileyebilecektir. Mutlaka bu işle ilgilenen bir danışmanlık hizmeti sunan firmayla çalışmak gerekmektedir.

Dijital Medya Takibi (Monitoring)

İnsanların sizi sosyal medyada yer almasanız da bir şekilde sizin hakkınızda konuşabilir! Burada dikkate alınması gerek olan sizin onlara ne kadar yakın olduğunuz ve onları ne kadar iyi dinlediğinizdir. Geleneksel olarak medyada yıllardır çok sık kullanılan “medya takip” hizmetinin internet ve sosyal medya üzerinden takip edilmesi artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Sizin belirlediğiniz kelimelerle tüm internet siteleri ve tüm sosyal mecralarda aramalarımızı gerçekleştirmekte, sonrasında arama sonuçlarını bahsedilen konu ve olumlu olumsuz olmasına göre bölümlendiriyoruz. Özetle; arama sonuçlarını markanız için “gözlemliyor”, “filtreliyor” ve “analiz” ediyoruz. Bu şekilde, sunmuş olduğunuz ürünlerinizden hangisinin daha ilgi çektiğini ve daha sık bahsedildiğini, markanız hakkında olumsuz yorumların genelde hangi konular üzerinden gerçekleştiğini daha çok hangi ortamlarda yorumlar yapıldığını direkt görebiliyorsunuz.

Online İtibar

Sosyal medya kanallarınıza doğrudan gelen müşteri şikayet, memnuniyet ve önerilerini anında cevaplamak markanızın itibarı açısından oldukça önemlidir. Gelen kullanıcı yorumlarını anında yanıtlanıp, müşteri memnuniyetini sağlamak için sürekli olarak çalışıyoruz.